Ana sayfa » BİR DOLANDIRICILIK HİKAYESİ: THODEX
Güncel Haber Kripto Para

BİR DOLANDIRICILIK HİKAYESİ: THODEX

BİR DOLANDIRICILIK HİKAYESİ: THODEX

Türkiye’de Kripto Para Skandalı!

“Planlı bakım çalışması” açıklamasıyla birlikte saatler sonra açılmayan borsa sonucunda borsada parası olan yatırımcılarda panik havası yarattı. Şirketin kurucusu ve CEO’su Faruk Fatih Özer’in ve çalışan diğer temsilcilerin telefonlarına ulaşılamadı. Borsanın kapanmasıyla yatırımcılar büyük mağduriyet yaşadı.

Bir Varmış Bir Yokmuş: Buharlaşan 2 Milyar Dolar!

Bir kripto para platformu Thodex‘de 391 bin aktif hesap olduğunu kaydeden Özer, “Borsada aylık 100 milyar liralık yani yaklaşık 12 milyar dolarlık işlem hacmi olduğunu öğrendik. Yaklaşık 2 milyar dolarlık bir paranın buharlaştığını hesaplıyoruz. Bu cumhuriyet tarihinin en büyük dolandırıcılık vakası” diye konuştu.

Thodex’in kurucusu ve yöneticisi Faruk Fatih Özer’in de arasında bulunduğu firari 4 zanlının yakalanması için çalışmalar devam ediyor.

Mehmet Orhan

1997 yılında Balıkesir'de doğan Mehmet Orhan, ilk olarak Adnan Menederes Üniversitesi Basım ve Yayım Teknolojileri okudu, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Çağdaş Türk Lehçeleri ve Edebiyatları bölümünü okuyor. Tarih ve doğa aşığı, teknoloji hakkında okumayı, yazmayı ve konuşmayı seviyor.

Yorum ekle

Yorum Yazmak için buraya tıklayın