Ana sayfa » İngilizceye yeni başlayanlar ve geliştirmek için tavsiyeler
Güncel

İngilizceye yeni başlayanlar ve geliştirmek için tavsiyeler

ingilizce öğrenmek ve geliştirmek teknoupdates
ingilizce öğrenmek ve geliştirmek teknoupdates
İngilizceye yeni başlayanlar ve İngilizcesini geliştirmek isteyenler için Tavsiyeler neler yapılması gerekli kolay ingilizce öğrenmek için neler yapılmalı?

İngilizceye yeni başlayanlar ve İngilizcesini geliştirmek isteyenler için Tavsiyeler neler yapılması gerekli kolay ingilizce öğrenmek için neler yapılmalı?

Bu makalemizde İngilizce öğrenmeye yeni başlayanlar ve İngilizcesini geliştirmek isteyen kişiler için tavsiyelerde bulunacağız.

Öncelikle İngilizce Germen dil ailesi grubunda olduğu için Altay dil ailesinde olan Türkçeye göre sözcük dizilimi bakımından ve kelimelerin okunuşu açısından oldukça farklı. Lakin bu istisnaya rağmen İngilizce evrensel dil olduğu için birçok yabancı kişiyle konuşup veya çeşitli uygulamalardan pratik yaparak hızlı bir şekilde öğrenmenize olanak sağlamaktadır.

İNGİLİZCENİZİ GELİŞTİRMEK İÇİN EN İYİ 3 UYGULAMA

1)PORO İNGİLİZCE ÖĞRENİYORUM

Yabancı dil öğretmede en iyi uygulamalardan biri olan Poro İngilizce Öğreniyorum uygulaması sayesinde sizlere İngilizceyi daha kolay bir şekilde öğretip pratik yapmanıza olanak sunuyor.
Uygulama içerisinde her seviye için hem diyaloglar hem haber yazıları hem de kısa hikayelere ulaşabilirsiniz. Uygulamada kelimelerin ve cümlelerin tek tek çevirileri olup ses kayıtları da bulunmaktadır. Konuyu dinledikten sonra dilerseniz konuyla ilgili test yapma şansınız da var. Böylelikle bu uygulama sayesinde okuma, yazma, dinleme becerinizi geliştirmiş olacaksınız. Android için tıklayın.

2)BEELINGUAPP

Bir hikâye içerisinde dil öğreten Beelinguapp, sizlere birçok kelime öğrenmenize olanak sunuyor.
Uygulama içerisinde her seviyede hikayeler olup bu hikayeleri bir yandan İngilizce dinleyip diğer yandan Türkçe çevirisi ile de göz gezdirebileceksiniz. Uygulamada kelimelerin üzerine tıklayarak sözcük anlamlarına bakabilirsiniz. Ayrıca hikayeleri dinlerken istediğiniz hıza alarak dinleme şansınız da var. Bu uygulama sayesinde hem yeni kelimeler öğrenmede hem de telaffuzunuzu geliştirmede oldukça fayda sağlayacaktır.

3)HelloTalk

Yabancı dil öğrenme uygulamaları arasında en kapsamlı uygulamalardan biri olan HelloTalk birçok dil öğrenmede imkan sunuyor. 15 milyonun üzerinde kullanıcısı bulunan HelloTalk hem android hem de IOS platformunda ücretsiz olarak indirilebilir konumda.

Bu uygulamada öğrendiğiniz dilin anadili olan kişilerle konuşmanıza olanak sunmaktadır.
Konuşmada sesli mesaj, arama, translate, hataları düzeltme gibi vs. seçenekler bulunmaktadır.
Uygulamada ayrıca gönderi kısmıyla beğendiğiniz anları paylaşıp farklı ülkelerden arkadaş edinebilirsiniz. HelloTalk, karşılıklı dil öğretmede en iyi uygulamalardan biri olduğu için mutlaka kullanmanızı öneririz.

İNGİLİZCENİZİ GELİŞTİRMEK İÇİN EN İYİ YOUTUBE KANALI

*ENGLİSH HOTSHOT BAHAR ŞAHİN

Youtube platformunda İngilizceyi akıcı ve kolay bir şekilde öğreten English Hotshot Bahar Şahin kanalı sayesinde birçok dersi ücretsiz izleyebilirsiniz. Bu kanalda a1 seviyesinden b2 seviyesine kadar her gramerin videoları bulunmaktadır. Gramer anlatımları oldukça detaylı ve birden fazla örnek cümlelerle konunun pekiştirilmesi sağlanıyor. Her ders sonunda İngilizcede sıklıkla kullanılan kalıplar ve deyimler de anlatılıyor. Bu sayede bir yandan gramer öğrenirken diğer yandan yeni kelimeler, cümle kalıpları, deyimler de öğrenmenize olanak sunuyor. İngilizcesini geliştirmek isteyenler için English Hotshot Bahar Şahin en yararlı youtube kanallarından biri

Daha fazla makale için bizlere istekte bulunabilirsiniz. Takipte Kalınız!

SpaceX Projesi

admin

Yorum ekle

Yorum Yazmak için buraya tıklayın