Ana sayfa » Cyberpunk 2077 Oyun Dünyasında Devrim! Rol Yapma Oyunu
Oyun YouTube

Cyberpunk 2077 Oyun Dünyasında Devrim! Rol Yapma Oyunu

İlk oyunu 2007 yılında piyasaya sürülen The Witcher serisi dünyaya duyurdu Polonyalı stüdyo CD Projekt RED, Cyberpunk 2077’yi ilk olarak 2012 yılında duyurdu ve oyun yıllardır sabırsızlıkla bekleniyor. Bu yıl E3 fuarının en çok beklenen oyunudur piyasa çıkmadan 5 ödül birden alarak kendini kanıtlamış.

1-) Öyle bir oyun düşünün ki bu yıl 5 ödül birden alarak oyun dünyasına damga vurmuştur.

Bazılarımızın heyecanla beklediği, bazılarımızın ilk defa duyduğu, oyun dünyasın da yeni bir devrim cyberpunk2077.

2-) Cyberpunk Kelime anlamına bakacak olursak

Cyber: Bilgisayar ağları, internet, sanal gerçeklik anlamına gelmektedir.

      Punk ise 1970’lerin ortasında ifade özgürlüğü ve isyan olarak ortaya çıkmıştır. Minimalist sistem karşıtı punk rock’a dayalıdır. Punk kendi giyim tarzı felsefi edebiyatın dansları ve görselliği ile sağlam bir alt kültür oluşturmuştur.

3-) Cyberpunk oyun yapımcısı;

CD Project Varşova merkezli Polonyalı video oyun geliştiricisi ve yapımcısı olan firma 1994 yıllında kurulmuştur. Firma 2002 yıllında CD Project RED ismiyle açtığı oyun stüdyosu tarafından geliştirilen The Witcher video oyun serisi ile tanınmaktadır.  

Cyberpunk  dünyası gece hayatı üzerine kurulmuştur.Cyberpunkta 6 bölge bulunmaktadır.Her bölgenin hayat kültürü farklıdır .Oyunda karakteriniz watsında yaşıyor.Karakterin

izin ismi  olucaktır.

4-) cyberpunk 2077 de 3 farklı hayat hikâyesi konu alınmaktadır. Bunlar Nomad, Street kid ve corpo’dur.

Nomed bir topluluğa mensup bir aile gibi yaşamaktadır. Şehirden uzak bir bölgede gelişen olayların içinde bulunacak.Yasaların kuralların olmadığı kaçak işlerle uğraşan tehlikeli işler yapan bir karakterdir.

Street kid sokakta büyümüş başınızın hep dertte olduğu çeteler ve polislerle anlaşmazlıkların oldukları bir şehir hayatını görücez.

Corpo iş adamlarıyla beraber sıkıntılı ortamda olan, bir büyük şirketlerin içinde olucaz diyalog ve teknoloji iyi bilen bir hayat hikâyesi karşımıza çıkacaktır.Sıradan insanları giremediği yerlere ayrı bir avantajı vardır.

5-) Cyber punk 2077‘nin sürükleyici hikâyeleri geleceğin karanlık haline sahip olan bir açık dünya rol yapma oyunudur. Cyber punk 2077 de karakterlerinizi tamamen kişileştirebilirsiniz. Öz geçmişinizi belirleyebilirsiniz seçimleriniz oyunun ilerleyen zamanlarında farklı imkânlar sağlayacaktır. Ayrıca karakterin dış görünüşünü değiştirebileceksiniz. Bunlar vücut tipi, saç tipi, dövme, makyaj, ten rengi yani kısacası istediğimiz gibi vücut parçalarımızı değiştirebiliriz.

 Cyberpunk 2077 silahları basitçe 3 kategoriye ayrılıyor. Bunlar Tech Weapons sert yüzeylerde işinize çok yarıyıcaktır., Power Weapons sekerek hasara yol açmaktadır.ve Smart Weapons ise düşmanlara ateş ettiğiniz an mermilerin otomatikmen düşmana gitmesini sağlayan silahlardır. Bunlara ek olarak yakın dövüş için kılıçlar ve çeşitli biyoteknolojik uzuvlar da cephaneliğimizin parçası olacaklar.

Katana ile düşmanlarımızı kesme, kolumuza roketatar yerleştirmek ya da yumruklarımızı güçlendirecek bir sistem kurmak da mümkün olacak. Ayrıca silahlara yeni parçalar ve yeni yazılımlar ekleyerek özelleştirmek mümkün. Örneğin yeni dürbünler, susturucular takmak ya da silahı ölümcül olmayan, bayıltıcı şekle çevirmek mümkün olacak ve aksiyon yüksek bir oyun deneyimi yaşatacaktır oyun yakın zamanda çıkacak ve biz sadece buz dağının görülen kısmını gördük.

Cyber punk 2077 ara yüzü ve alt yazıları Türkçe destekli olacaktır ne yazık ki Türkçe seslendirme yok. İleri ki zamanlarda çıkacak oyunlarda Türkçe seslendirme olmasını umut ediyorum.

Minimum Sistem Gereksinimleri (PC)

  • İşlemci: Intel Core i5-3570 veya AMD FX-8310
  • Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 780 veya AMD Radeon RX470
  • RAM: 8 GB
  • Depolama: 70 GB HDD
  • İşletim Sistemi: Windows 7 (64-bit)

Önerilen Sistem Gereksinimleri (PC)

  • İşlemci: Intel Core i7-4790 veya AMD Ryzen 3 3200G
  • Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 1060 veya AMD Radeon R9 Fury
  • RAM: 12 GB
  • Depolama: 70 GB SSD
  • İşletim Sistemi: Windows 10 (64-bit)

cyberpunk web sitesi İÇİN TIKLAYIN.
cyberpunk youtube kanalı için TIKLAYIN.

oyun hakkında gelişmeler için takipte kalın!

TeknoUpdates

teknoupdates yazarı

Yorum ekle

Yorum Yazmak için buraya tıklayın