Ana sayfa » 4 Adımda İnternet Hızlandırma
Güncel Teknoloji

4 Adımda İnternet Hızlandırma

internet hızlandırma teknoupdates
internet hızlandırma teknoupdates
İnternet Hızınızı Arttırmak İçin Bu 4 Adımı Uygularsanız İnternetiniz Hızlanıcaktır.

İnternet Kullananların Çoğunluğu İnternet Hızından Şikayetcidir. Eğer Sizinde İnternet Hızınız Yavaşsa Bu 4 Adım Uygulamanızda Fayda Var.Tabii öncelikle Altyapınız önemlidir.

İnternet Bağlantınızın Yavaş Olduğundan Emin Olun

İnternetinizin Yavaş Olup Olmadığını Kesin Bir Oranla Öğrenmek İstiyorsanız İnternet Sağlayıcınızın Speed Test Sitelerinden Test Edin. Türk Telekom Hız Testi için tıklayın. Vodafone Hız Testi için tıklayın.

İnternet Hızınızın Yavaş Olduğunu Gördüyseniz Adımları Uygulayın.

1. QoS Zaman Paketleyicisini Kapatma
Bilgisayarda Sağ Alt Tarafta Bulunan İnternet Bağlantı Simgesine Sağ Tıklayın. Ağ ve Paylaşım Merkezi’ni Aç Yazısına Tıklayın. Ethernet > Özellikler > QoS Paket Zamanlayıcısı Seçeneğinde Bulunan Tik’i Kaldırın.


2. Kablosuz Ağ Kanalını Değiştirin (DNS)

Bilgisayarda Sağ Alt Tarafta Bulunan İnternet Simgesine Sağ Tıklayın Ağ ve Paylaşım Merkezi’ni Aç Seçeneğine Basın. Ethernet > Özellikler > Internet Protokolü sürüm 4 (TCP/Ipv4) Seçeğinin Üzerine Gelip Özelliklere Basın Ve Buraya İstedğiniz DNS Sağlayıcısını Yazabilirsiniz3. Modeminizi Yeniden Başlatın
Eğer İnternetiniz Yavaş İse Modeminizi Arkada Bulunan Güç Düğmesine Basıp 3 – 5 Dakika Arası Bekledikten Sonra Tekrar Başlatın Eğer Modeminizde Yeniden Başlatma Tuşu Yoksa İnternet Aracılığıyla Modem Arayüzünüze Girip Yeniden Başlatmayı Deneyin.


4. Virüs Programı İle Tarama Yapın
Eğer Bir Virüs Programınız Var İse Tam Tarama Yapın Bilgisayarınızda İnterneti Yavaşaltıcak Virüsler Bulunabilir. Bir An Önce Tarama Yapmakta Fayda Var.

Umarım 4 Adımda İnternet Hızlandırma yöntemleri internet hızınızda değişmeler sağlamıştır.

Bilgisayarınızı 6 Adımda Hızlandırmak için Tıklayın

TeknoUpdates

teknoupdates yazarı

Yorum ekle

Yorum Yazmak için buraya tıklayın