Ana sayfa » BİLGİSAYAR MÜHENDİSLİĞİNE BAKIŞ
Haber Teknoloji Yazılım

BİLGİSAYAR MÜHENDİSLİĞİNE BAKIŞ

Sevgili TeknoUpdates okuyucuları , bugünki yazımız bilgisayar mühendisliğine ilgisi olan kişiler içindir.

NEDEN BİLGİSAYAR MÜHENDİSLİĞİ?

Bilgisayar mühendisliği çağımızın en gözde mesleklerinden biridir. Teknoloji çağında bulunmamız bilgisayar mühendisliğini daha da gözde bir konuma getirmiştir. Bu kadar yenilik devrinin içinde bizlerin de katkıda bulunması son derece heyecan vericidir.

BİLGİSAYAR MÜHENDİSİ OLABİLMEK…

Bilgisayar mühendisi olabilmek için kişinin yeniliklere açık olması ,kendini yılmadan sürekli geliştirmesi ve güven alanının dışında olması gerekir. Araştırmacı kişilik bu meslekteki altın özelliklerden biridir. Kişinin sürekli teknolojik gelişmeleri takip etmesi, yenilikleri kovalaması ve en önemlisi araştırarak yol kat etmesi gerekmektedir.

SABIR…

Mesleğin en büyük gerekliliği sabırlı olmaktır. Pes etmeden yeniden tekrar tekrar denemektir.  Hatalarını sürekli düzeltmek ve bunları yapmamaya çalışmaktır. Güven alanının dışında olmak da bizlerin sabrını sınamaktadır.

STRES…

Bilgisayar mühendisleri stresle başa çıkabilmelidir. Proje zamanları çok fazla stresle mücadele etmekteyiz. Stres yönetimi ziyadesiyle önemlidir.

EMEK OLMADAN YEMEK OLMAZ

Yukarıda saydıklarım biraz daha zor ve sıkıcı kısımlardı ama takdir edersiniz ki emek olmadan yemek olmaz. Her mesleğin kendine göre zorlukları var elbet. 

İSTEMEYEREK YAPILACAK BİR MESLEK DEĞİL.

Kişi eğer bilgisayar mühendisi olmayı istemiyorsa yapılması zorlaşacak bir bölümdür. Öylesine okunacak bil bölüm kesinlikle değildir.

Umarım sizler için keyifli bir okuma olmuştur, TeknoUpdates okuyucuları…

 

Elif Sude Akçay

2000 yılında Erzurum'da doğan Elif Sude Akçay İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi bilgisayar mühendisliğinde aktif eğitim görmektedir. Teknoloji, yazılım, gündem ve telefon alanları hakkında okumayı konuşmayı araştırmayı ve yazmayı seviyor.

Yorum ekle

Yorum Yazmak için buraya tıklayın