Ana sayfa » Kripto Paralara vergi kapıda mı? Hazine ve Maliye Bakanlığı’ndan Kripto Para açıklaması!
Güncel Haber Kripto Para

Kripto Paralara vergi kapıda mı? Hazine ve Maliye Bakanlığı’ndan Kripto Para açıklaması!

Kripto Paralara vergi kapıda mı? Hazine ve Maliye Bakanlığı’ndan Kripto Para açıklaması

“Kripto para ile ilgili durum bakanlığımız tarafından takip ediliyor. Kripto paralarla ilgili dünya genelindeki kaygıları paylaşıyoruz. MB, BDDK SKP ile işbirliği halinde çalışma yürütülüyor.” Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından açıklama yapıldı.

Aynı zamanda ABD Hazine Bakanı Yellen, Bitcoin’in çoğu zaman yasa dışı finansman için kullanıldığı, bahsettiği kripto para birimini “istikrarsız” ve “spekülatif” açıklaması yaptı.

Korkutan kısım ABD’nin örnek alınması ve Türkiye’de ofis açmayan borsaların kapatılması söz konusu olması ihtimalinde Global ofislerin kapanması büyük bir çalkalanma yaşanılabileceği tahmin ediliyor.

Uygulanacak ağır vergiler hacmi düşürebilir!

Yüksek vergi ile kripto para kullanıcısının ilgisinin kaybolmasına neden olabilir. Türkiye’de vergilendirme belirsizliğini koruyor.

Kripto para kullanıcısıyla Avrupa’da ilk sırada olan Türkiye dünyada 1 milyonu aşan kullanıcısıyla dördüncü oldu. Dünya sıralamasında birinciliği Nijerya devamında Vietnam, Filipinler izliyor.

Mehmet Orhan

1997 yılında Balıkesir'de doğan Mehmet Orhan, ilk olarak Adnan Menederes Üniversitesi Basım ve Yayım Teknolojileri okudu, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Çağdaş Türk Lehçeleri ve Edebiyatları bölümünü okuyor. Tarih ve doğa aşığı, teknoloji hakkında okumayı, yazmayı ve konuşmayı seviyor.

Yorum ekle

Yorum Yazmak için buraya tıklayın