Ana sayfa » YAZILIM ÖĞRENMEK İSTEYENLER BURAYA!
Güncel Haber İnternet Teknoloji Yazılım YouTube

YAZILIM ÖĞRENMEK İSTEYENLER BURAYA!

Sevgili TeknoUpdates okuyucuları, bugünki yazımızda yazılım öğrenmek isteyenler için en popüler 5 kaynağı paylaşacağız.

UDEMY

Udemy , çeşitli kursları bünyesinde barındıran bi web sitesidir. Bünyesinde ücretli kursları barındırmasına rağmen ücretsiz ve işlevli kursları bulundurmaktadır.  Genellikle  bir kursa kayıt olduğunuzda içerisinde eğitim videoları , konuların pekişmesi için gerekli çalışmalar , GitHub kodlarına erişim bulunmaktadır . Ayrıca ücretli kursları bitirdiğinizde ise kurs sonunda sertifika alabilirsiniz .Udemy’de yazılım kurslarının yanı sıra dil kursları , enstrüman kursları da bulunmaktadır . 

YOUTUBE

Günümüzde elimiz kolumuz gibi olan YouTube , sizlerin de bildiği gibi bir çok eğitici videoyu içinde barındırmaktadır. Bu videolardan anlatımını en beğendiğiniz , size bir şeyler katacağını düşündüğünüz videoları izlemenizi tavsiye ederiz. 

BLOGLAR

Yazılımı sadece videolardan öğreneceğiz diye bir kaide bulunmamaktadır . O an Google’dığınızda karşınıza çıkan bloglar sizlere çok şey katmaktadır . Özellikle HTML ve CSS dilleri videodan ziyade Google’narak öğrenilir .

KİTAPLAR 

Hayır ya ,yazılım kitaptan mı öğrenilirmiş ? Bu ne saçma iş dediğinizi duyar gibiyim . Yazılım öğrenmede en çok işe yarayan yöntemlerden biri alanında yetkin ve GÜNCEL kitaplardır. Bakınız güncel kısmının altını çiziyorum . Fi tarihindeki bilgileri barındıran kitap size bir şey katmadığı gibi barındırdığı eski bilgiler ile  sizi geriye de götürebilir .

HACKERRANK

HackerRank ,hem tüketiciler hem de işletmeler için rekabetçi programlama zorluklarına odaklanan ve geliştiricilerin sağlanan spesifikasyonlara göre programlamaya çalışarak rekabet ettiği bir teknoloji şirketidir. Web sitesine girdiğinizde çeşitli yazılım dillerinde farklı düzeylerde sorular barındırmaktadır . Bu sorular giderek zorlaşmaktadır . Bir nevi debugging sitesi de diyebiliriz .

 

Elif Sude Akçay

2000 yılında Erzurum'da doğan Elif Sude Akçay İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi bilgisayar mühendisliğinde aktif eğitim görmektedir. Teknoloji, yazılım, gündem ve telefon alanları hakkında okumayı konuşmayı araştırmayı ve yazmayı seviyor.

Yorum ekle

Yorum Yazmak için buraya tıklayın