Ana sayfa » Bitcoin’e rekor artış! Yükselişi devam edecek mi?
Haber Kripto Para

Bitcoin’e rekor artış! Yükselişi devam edecek mi?

Yaşanan Bitcoin artışı bir fragman mı?

Bitcoin rekor kırmaya devam ediyor. Kripto para biriminin devi Bitcoin, tarihi bir rekora imza attı. Bu artışla beraber kripto para piyasası hacmi de büyüyor.

Yatırımcıların pandemi sürecinde tercihi Bitcoin oldu.

Bitcoin’in son dönemde bu denli yükselme sebeplerinden biri de kurumsal destekler oldu. Kurumsalların kar alma iştahı yatırımını kripto paradan yana kullanmasına sebep oldu. General Motors, Uber ve Tesla gibi büyük firmalar kripto para kabul hazırlığına başladı. Elon Musk‘ın kurucusu olduğu Tesla, Ocak’ta 1,5 milyar dolarlık Bitcoin alarak bu girişime öncülük ediyor. Elektrikli araç devi Tesla yakında kripto parayla ödeme kabul edebileceğini açıklayarak Bitcoin’i hedef gösterdi. Şirketin açıklamasında Tesla’nın yatırım politikalarını, “dijital varlıklar dahil alternatif rezerv varlıklarına yatırım yapılmasına izin verecek şekilde güncellediği” belirtildi. Bu açıklamalardan sonra Bitcoin’in değeri artarak yeni bir rekor kırdı.

Değerlenen piyasa yükselişinin sonunda değiliz!

50.000 dolar bu senenin zirve noktası değil, daha iyi yerlere gelecek. Hareketli ortalamalarda 40.000 dolar bandının altına düştüğü zaman yatırımcıya alım fırsatı doğuyor. Olabilecek bir açık kırılma senaryosunda bitcoin’in 50.000 doların üstüne çıkmasında destekleyici rol olması bekleniyor.

Mehmet Orhan

1997 yılında Balıkesir'de doğan Mehmet Orhan, ilk olarak Adnan Menederes Üniversitesi Basım ve Yayım Teknolojileri okudu, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Çağdaş Türk Lehçeleri ve Edebiyatları bölümünü okuyor. Tarih ve doğa aşığı, teknoloji hakkında okumayı, yazmayı ve konuşmayı seviyor.

Yorum ekle

Yorum Yazmak için buraya tıklayın