Ana sayfa » BAYRAM GÜNLERİNDE AİLENİZLE İZLEYEBİLECEĞİNİZ 5 FİLM ÖNERİSİ
Sinema ve Dizi

BAYRAM GÜNLERİNDE AİLENİZLE İZLEYEBİLECEĞİNİZ 5 FİLM ÖNERİSİ

en iyi 5 aile film onerisi teknoupdates

Pandemi sebebiyle evlerimizde geçirdiğimiz bir bayramı daha karşılıyoruz. ‘Nerde o eski bayramlar’ dediğimiz bu günlerde en azından ailenizle biraz da olsa gündemden uzaklaşalım  istiyorsanız bu içeriğimiz tam size göre gelin bu filmler nelermiş bir bakalım.

  1-BOHEMİAN RHAPSODY

BOHEMİAN RHAPSODY-en iyi 5 sinema filmi

Yönetmenliğini Bryan Singer’ın yaptığı ve Freddie Mercury’nin hayatının anlatıldığı 2018 ABD çıkışlı biyografik sinema filmidir. Son derece etkileyici bir baş yapıt olan bu film oyunculuklarının yanı sıra biyografi özelliği taşıması sebebiyle de tüm ayrıntılar aynı şekilde işlenmiş karakterleri giyiminden bulundukları ortam dekoruna kadar neredeyse tıptıp aynı anı yaşamamızı sağlamıştır. Şarkılar,oyunculuklar,ve sanat için senelerini vermiş bir kişinin hayatını yansıtışı bakımından mutlaka izlenmesi gereken filmler arasındadır. Birçok dalda da Oscar ödülünün sahibi olmuştur. Özellikle mükemmel oyunculuğuyla başrol Rami Malek 2019 En İyi Erkek Oyuncu Oscar’ını almıştır.

İmdb:7.9 / Seyirci Yorumları:

*Gerçekten çok zevk alarak izlediğim bir film oldu ve tek kelimeyle muhteşemdir. Hikaye geçişleri çok hızlı olsa da oyuncuların karakterlere çok iyi oturduğunu söyleyebiliriz. İzlerken çok heyecanlandım ve fazlasıyla etkilendim.

*Başarılı bir biyografi filmi, müzikle ilgilenenler mutlaka izlemeli. Ama benim gibi çokta ilgili olmayanlarda filmden zevk alacaktır

2-UMUDUNU KAYBETME

Umudunu Kaybetme - en iyi 5 sinema filmi 2007 çıkışlı Amerikan yapmı dram filminin yönetmen koltuğunda Gabriele Muccino’nu üstlenmiştir. Chris Gardner’ın biyografisi niteliğinde olan filmde Gardner’ı Will Smith canlandırmıştır. Öz oğlu Jaden Smith ile baba-oğlun hayatta kalma ve bir yerlere gelebilme çabasını konu edinmiştir. Yine bir biyografi temelli film olmasından dolayı hayata karşı birçok farklı bakış açısı kazanmamızı sağlayan bir başyapıttır.

İmdb:8.0/Seyirci Yorumları:

*Hayatta gayretin ve umudun nelere gebe olacağını anlatan bir film.Özellikle ve öncelikle tavsiye ederim.Yılmak yok. Azimle çalışmaya devam.

*Ağlamamak için kendimi zor tuttum, çok güzeldi

3-MUCİZE

Mucize (Wonder) filmi - bayram

R.J. Palacio’nun aynı adlı 2012 romanından uyarlanan filmde Julia Roberts, Owen Wilson, Jacob Tremblay, Noah Jupe, Izabela Vidovic, Mandy Patinkin ve Daveed Diggs rol alıyor. Anne ve babasının gen çaprazlamasında çıkan bir uyumsuzluktan dolayı yüzünde farklı bir izle dünyaya gelmiş küçük August’un okula başlamasıyla normal hayata karışması ve başından geçenleri konu edinir. Sosyal hayata uyum sağlamakta sorunlar yaşayan August birçok arkadaşına ilham olur. Farkındalık açısından çok kıymetli bir yer kaplayan bu filmi mutlaka varsa küçük çocuklarınıza izletmelisiniz. Dünyada bizden farklı olanın dışlanmaması ve normalize edilmesi gerektiğini algılayabilmeleri için mutlaka izlemeliler.

İmdb:8.0/Seyirci Yorumları:

*Gerçekten adı gibi mucize bir film olmuş.Küçük yaşta bir çocuğun yüzündeki yaradan dolayı hayattan küsmesi çevresinin onu hor görmesi ki bu olaylar günümüzde hep var ama en önemlisi ailenin sahip çıkması bir şey yokmuş gibi davranması ve azimli çocuğun hayatla barışması aslında yazacak çok şey var tek kelimeyle gidin…Ablasının kendini yalnız hissetmesi ama ailesinin onunda yanında olduğunu göstermeside güzeldi…

*Kesinlikle izlenmesi gereken filmler listelerinde yer almalı . Çocuklarımıza merhamet aşılayabilmek adına bulabileceğimiz yollardan biri . Dış görünüş kesinlikle arka planda tutulmalı . İyi insan olmak büyük bir erdem

4-KIŞ UYKUSU

Kış Uykusu filmini-teknoupdatesBaş rolünde  Türk sinemasının duayen oyuncusu Haluk Bilginer’in oynadığı,senarist ve yönetmen koltuğunda da Nuri Bilge’nin yer aldığı 2014 yapımı dram filmidir. Kapadokya da geçen filmde Aydın karakteri emekli bir tiyatrocudur emekli olduktan sonra Kapadokya ‘ya yerleşmiş ve bir gazetede köşe yazarlığı yapmaya başlamıştır. Genç karısı Nihal ve kocasından boşandıktan sonra yanlarına gelen kız kardeşi Necla ile birlikte işlettikleri otelde bir yaşam sürerler fakat Aydın kışın gelmesiye birlikte içini bir husursuzluk kaplar ve hayatı sorgulamaya başlar. Klasik Nuri Bilge filmlerindeki anlayış gibi yine bir kişinin hayatında yaşadığı normal bir kesit perdeye yansıtılmıştır. Cannes’de Altın Palmiye ödülü almış olan filmimiz izlemeye değer filmler arasındadır.

İmdb:8.1/Seyirci Yorumları:

*Bir sanat eseri. İzlemeye doyamadım açıkçası, bırakın süresi nedeniyle sıkılmayı. Ayrıca süresi daha önce görülmedik, inanılmaz bir süre de değil. İzledikten sonra daha iyi anlıyorsunuz, ne bir saniyesi eksik, ne bir saniyesi fazla. Ülkemiz sineması adına sevindirici bir gelişmedir bu filmin çekilmesi.

*Ne yalan söyleyeyim; yerli film izlemeyi pek sevmiyorum. Bu filme beni çeken ise haberlerde yönetmen NBC’nın ödüller almasıydı. Merak ettim bu altın palmiye ödülünü alan film nasıl? Geçtim filmin başına tabi eşim de yanımda ama eşim fazla dayanamadı ilk yarım saatte bıraktı. Filmin çekim kalitesine diyecek yok. Diyaloglarda fena değil ama çok fazla felsefe yapılmış. Bana göre sinema demek eğlence demek.

5-KELEBEĞİN RÜYASI

Kelebeğin Rüyası - film önerisi teknoupdates

İçinde birçok ünlü ismi barındıran bir Yılmaz Erdoğan filmidir. Başrollerini Kıvanç Tatlıtuğ ve Mert Fırat’ın paylaştığı film, II. Dünya Savaşı döneminde Zonguldak’ta yaşayan genç şairler Rüştü Onur ve Muzaffer Tayyip Uslu’nun hayat hikâyesini anlatıyor. Şiirin nasıl ortaya çıktığını,şairliğin nasıl bir tutku olduğunu çok başarılı bir şekilde işleyen filmimiz edebi bilgi ve genel kültür açısından izlenmesi gereken başarılı bir eserdir.

İmdb:7.7/Seyirci Yorumları:

*Sinemamızın son dönemdeki önemli filmlerinden biri. Başlangıçtaki sekanstan son saniyesine kadar belli bir kaliteyi tutturuyor. Yılmaz Erdoğan sinema alanında her zaman güzel anılacak işler çıkarıyor. Umarım bu özenli çalışmaları devam eder. Bu “ağır” filminde de en büyük destekçileri tam performans aldığı Tatlıtuğ ve Fırat. Kendisi de kısa ama etkileyici oynuyor. Gerçekten yaşamış bu iki genç şairin hayatından da etkilenmemek mümkün değil. Sürükleyicilikle, finalde ne olacağını bile bile izliyorsunuz. “Şiir”in yüceliğine tanık oluyoruz aralıklı sahnelerde. Başarılı.

*Film müthişti! Filmin öncelikle ve oyunculuk performansları da süper. Kıvanç Tatlıtuğ ile Mert Fırat’ın oyunculukları mesela. Zaten filmin kendisi, konusu, ara sıra yapılan espirileri… Yani her şeyi güzel. Çok güzel bir filmdi ve izlemeyenlere izlemesini öneririm.

 

XİAOMİ Mİ WİFİ REPEATER PRO KURULUM VE İNCELEME

Gamze Üstündağ

2000 Ardahan’da doğdum Yıldız Teknik Üniversitesi Türk Dili Ve Edebiyatı bölümü okuyorum. Kitap okumayı, film-dizi izlemeyi güncel hadiseleri takip etmeyi seviyorum.

Yorum ekle

Yorum Yazmak için buraya tıklayın