Ana sayfa » TELEFON ALIRKEN NELERE DİKKAT EDİLMELİ?
Donanım Güncel Haber Teknoloji Yazılım

TELEFON ALIRKEN NELERE DİKKAT EDİLMELİ?

telefon alınırken dikkat edilmesi gerekenler

Sevgili TeknoUpdates okuyucuları,bugün sizlerle telefon alınırken dikkat edilmesi gerekenleri anlatacağız. Umarım sizler için faydalı olur. Keyifli okumalar.

TELEFON ALINIRKEN NELERE DİKKAT EDİLMELİ?

EKRAN

Büyük ekranlı bir telefon için 1920 x 1080p ve üstü çözünürlük ekran kalitesi için sizleri tatmin edecektir. Daha fazlasını isterseniz 2560 x 1440 Quad HD yana tercihini kullanmalısınız.

HD FHD QHD WQHD 2k 4k resolution comparison

İŞLEMCİ ve RAM

İşlemciler telefonun beynidir. Yapılan her işlem işlemci ile ilgilidir. Güncelleştirmeler ,şarj(batarya dengesi) vb.. RAM ise kısa süreli hafızadır. O an yapılan işleri dinamik tutar. Arkada birden fazla açık uygulamanın bulunması gibi. Günümüz teknolojisinde 4 gb ram yeterli gelmektedir.

Ram ve İşlemci Kullanılabilirlik Sorunu Kesin %100 Çözüm | Viyolens | Viyolens

DAHİLİ DEPOLAMA NE KADAR OLMALI?

Pek çok telefon şirketi telefonun kendi hafızası olmasından yana. Minimum 32 gb ve dahasını kullanım amacınıza göre seçebilirsiniz. Unutmayın ki depolama alanı arttıkça fiyat da artmaktadır.

ŞARJ SÜRESİ

Günümüz teknolojisinde hızlı ve kablosuz şarj seçenekleri çıkmıştır. Bu özellikler cihazların fiyatını oldukça arttırmıştır. Gün içinde telefon şarjını bitirecek etkinliklerde(oyun oynama,telefonda uzun saatlerce konuşma, ekranı yaklaşık 3 saatten fazla kullanmak vb.) bulunuyorsanız hızlı şarj seçeneğini göz önünde bulundurmak isteyebilirsiniz.

KAMERA

Gelişen lens teknolojisi fotoğraf makinelerinden sonra cebimize telefonlarla girmiştir. En iyi kameraya sahip olan telefon şu an Huawei Mate 40 Pro ve Pro Plus’dir. Telefon kamerasına bakarken piksel, çözünürlük, video kayıt alabilme(fps var mı?) gibi özelliklere bakılmadan telefon alınmamalıdır.Huawei Mate 40 serisi tanıtıldı; işte fiyat ve özellikler - LOG

 

Umarım yazımız sizlere faydalı olmuştur.

Elif Sude Akçay

2000 yılında Erzurum'da doğan Elif Sude Akçay İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi bilgisayar mühendisliğinde aktif eğitim görmektedir. Teknoloji, yazılım, gündem ve telefon alanları hakkında okumayı konuşmayı araştırmayı ve yazmayı seviyor.

Yorum ekle

Yorum Yazmak için buraya tıklayın